Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2024 Kültür Yolu Festivali Van çalıştayı düzenlendi

29 Haziran – 07
29 Haziran – 07 Temmuz tarihlerinde ilimizde düzenlenecek olan Kültür Yolu Festivali için Van Valiliği, Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Van İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ortak çalıştay düzenlendi.
“İLİMİZDE DÜZENLENECEK FESTİVALİ EN GÜZEL HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
 
Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Şahin, “Kültür Yolu kültürümüzün şehir merkezli olarak ele alındığı, sanat-zanaat-gastronomi-sohbet-gösteri-eğlence vb. etkinliklerin, mekanların, her yaştan halkın ve ziyaretçilerin buluştuğu rotanın adıdır.

Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından ilki 2021 Yılında İstanbul’da “Beyoğlu Kültür Yolu Festivali”  ile başlayan, bu yıl 16 ilimizde yapılacak olan  Festivaller dünyanın en kapsamlı, en saygın kültür ve sanat projelerinden biridir.

Bugün Bizler burada, Van’ımızın uluslararası marka değerini yükseltmek, kültürel değerlerimizle, ilimizi cazibe merkezi haline getirmek için , 29 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında ilimizde yapılacak olan “Van Kültür Yolu Festivali’nin en güzel şekilde organize edilmesi ve tüm dünyada ses getirecek şekilde tasarlanması için bir araya gelmiş bulunuyoruz” dedi.