ZÜBEYDE HANIM CADDESİ’NDE YENİLEME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

21 Eylül 2021 - 08:48

ZÜBEYDE HANIM CADDESİ’NDE YENİLEME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

ZÜBEYDE HANIM CADDESİ’NDE YENİLEME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
Son Güncelleme :

04 Haziran 2021 - 10:28

Van Büyükşehir Belediyesi, ‘Prestij Cadde Projeleri’ kapsamında yenileyeceği Zübeyde Hanım Caddesi’nde çalışmalara başladı. Cadde esnafı ve vatandaşların büyük ilgiyle takip ettiği çalışmalar sezon sonuna kadar tamamlanacak.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatlarıyla Büyükşehir Belediyesi’nin kentte başlattığı değişim-dönüşüm atağı sürüyor. Bu kapsamda baştan aşağı yenilenerek modern bir görünüme kavuşturulacak olan 1.5 kilometrelik Zübeyde Hanım Caddesi’ne ilk kazma vuruldu. Projenin birinci kısmı olan Çalık Sokak ile İki Nisan Caddesi arasında başlayan çalışmalarla kaldırım sökümüne başlandı. Daha sonra asfalt sökümü yapılarak üst yapı ve kaldırım çalışmaları tamamlanacak. Caddenin tamamı vatandaşların mağdur olmaması adına etap etap ilerleyerek yenilenecek. Caddedeki ağaçlara ise dokunulmayacak.

 “YENİLEME ÇALIŞMALARI CADDEYE PRESTİJ KAZANDIRACAK”

Zübeyde Hanım Caddesinin merkez noktada yer almasına rağmen yıllardır hak ettiği değeri bir türlü görmediğini belirten cadde esnafı Turgay Gürpınar, “Yaklaşık olarak 60 yıldır burada ikamet ediyorum. Bu caddenin yenilenmesi demek, bu caddeye yeni bir prestij kazandırılması demektir. Bu da caddede olan evlerin, işyerlerinin değer kazanması ve insanların bu cadde üzerinde rahat ve konforlu bir ortamda gezip dolaşmaları anlamına geliyor. Büyükşehir Belediyemize ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

“ÇALIŞMALAR CADDE ESNAFI VE VATANDAŞLARI MUTLU ETTİ”

Caddenin yenilenmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Mahalle sakinleri ise “Van Büyükşehir Belediyesinin yaptığı bu çalışmalar kentimizi daha modern bir hale getiriyor. Yapılan çalışmalar bizleri de mutlu ediyor. Daha önce de birçok caddemiz yenilendi. İnşallah yenilenen caddelerle Van daha güzel bir noktaya gelecek” diye konuştu.