YARIŞMADAKİ 18 MADALYANIN 11’İ VANIN | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

16 Ekim 2021 - 17:11

YARIŞMADAKİ 18 MADALYANIN 11’İ VANIN

YARIŞMADAKİ 18 MADALYANIN 11’İ VANIN
Son Güncelleme :

10 Nisan 2021 - 22:45

38 views

Türkiye Atletizm Federasyonu 2021 faaliyet programında yer ve haftasonu Şınak’ta gerçekleştirilen Atletizmi Geliştirme Projesi ikinci kademe Yarışmalarına katılan, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü atletizm sporcuları yarışma sonunda dağıtılan, 18 madalyadan 11 tanesi ile Van’a dönmeyi başardılar.


          Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Atletizm Federasyonu‘nun “Atletizmi Geliştirme Projesi” kapsamında 14, 16 ve 18 Yaş Altı Kros İl Karmaları Bölge Şampiyonası 2. Kademe Yarışları, Şırnak’ta yapıldı. Van Bölgesini temsil eden genç krosçular ferdi kategoride 4 Birincilik, 4 İkincilik ve 3 Üçüncülük madalyasının sahibi olurken, takım kategorisinde ise 2 Birincilik, 1 İkincilik ve 3 Üçüncülük kupası ile ilimize dönmeyi başardılar.

Atletizm Geliştirme Projesi 2. Kademe Kros Müsabakalarında ilimizi temsil eden sporcular yarışma sonucunda dağıtılan 18 madalyanın 11’ini Van’a kazandırarak başarılı derecelere imza attılar. 2008-2009 doğumlu erkekler kategorisi ferdi sıralamada 4 birincilik, 4 ikincilik ve 3 üçüncülük madalyası ile toplamda 11 madalyaya uzanan krosçular takım halinde ise 2 takım birinciliği, 1 takım ikinciliği ve 3 takım üçüncülüğünün sahibi oldular.

Şırnak’ta yapılan Atletizm Geliştirme Projesi 2. Kademe Kros yarışmalarını değerlendiren, Milli Atletizm Antrenörü Hüseyin Esen, aldıkları başarıların kendileri için oldukça önemli olduğunu söyledi. “İlimiz adına ferdi kategoride kazanmış olduğumuz 4 birincilik, 4 ikincilik ve 3 üçüncülük derecesi ile birlikte takım sıralamasında ise 2 takım birinciliği, 1 takım ikinciliği ve 3 takım üçüncülüğü gibi güzel dereceler elde ederek ilimizi 14 Nisan’da Sivas ilimizde yapılacak Atletizm Geliştirme Projesi Yarı Final yarışmalarına katılma hakkı elde etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Yarışların genelinde iyi bir performans sergiledik ve sporcularımızın her biri elinden geleni fazlası ile yaparak farklı kategorilerde başarılar elde ettiler. Bu mutluluğu bizlere yaşatan tüm sporcu kardeşlerimi ve benimle birlikte sporcularımızın bu başarılara imza atmasında emeği çok olan diğer antrenör arkadaşlarımızı da yürekten kutluyoruz.

İlimiz adına gelecek vaad eden sporcularımızın her biri katıldıkları il, bölge ve Türkiye Şampiyonası gibi yarışmaların sonucunda elde etmiş oldukları böylesi başarılı sonuçları ile federasyon yetkilerimiz tarafından da takdir görerek, başarı dilekleri aldılar.

Antrenör arkadaşlarımızla birlikte sporcularımızın her biri ile her gün özel olarak ilgilenip, antrenmanlarını da yakından takip ediyoruz. Sporcularımızın almış olduğu dereceler bizler için gerçekten çok sevindirici oldu. Bu güzel başarılarımızı ileriki günlerde Sivas’ta yapılacak olan Atletizm Geliştirme Projesi Yarı Final yarışmalarında daha başarılı sonuçlar ile taçlandıracağımıza da inanıyoruz. Hedefimiz bundan sonra katılacağımız her yarışmanın sonucunda ilimizin adından daha çok bahsettirmektir.

Milli Antrenör Esen, ilimizde atletizm branşına vermiş olduğu desteklerden dolayı; Van Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Nevzat İnanç başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.