Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VAN’IN EN BÜYÜK KÜTÜPHANESİ GÜN SAYIYOR

İPEKYOLU HALK İLÇE KÜTÜPHANESİ

İPEKYOLU HALK İLÇE KÜTÜPHANESİ İNŞAAT ALANINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) Van uygulaması kapsamında, destek almaya hak kazanan İpekyolu İlçe Kütüphanesi ve Yaşam Merkez Projesi’nin inşaat alanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Esenler Mahallesi’nde hizmet verecek İpekyolu İlçe Halk Kütüphanesinin bu yıl hizmete girmesi planlanıyor. Taban alanı 1623m² toplam inşaat alanı 6200 m² olan kütüphanenin toplam bütçesi 20 milyon TL, 7 Milyon TL’sinin CMDP kapsamında hibe olarak verilecek.

İpekyolu Belediyesi’nin 2023 yılı projelerinden kompleks olarak planlanan ilçe halk kütüphanesi projesinde; kafeterya, engelli salonu, bilgisayar, internet odaları, konferans salonu (470 m² 300 kişilik), fuaye, sergi alanları, genel kütüphane (2 adet her biri 400 m² çalışma+kitap bölümü), fitnnes salonu, çocuk oyun alanları, cep sinema, çocuk aktivite alanı, masal dinleme alanı, bebek kütüphanesi ve derslikler yer alacak.
Vatandaşlara kütüphane ve yaşam merkezi olarak hizmet verecek binada kadınlara ve gençlere yönelik verilecek kurslar ve eğitimlerden istihdama ve sosyal hayata katkı sunulması hedefleniyor.