VAN’DAKİ AİLE HEKİMLİĞİ İÇİN KURA ÇEKİMLERİ YAPILDI | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

22 Ekim 2021 - 19:33

VAN’DAKİ AİLE HEKİMLİĞİ İÇİN KURA ÇEKİMLERİ YAPILDI

VAN’DAKİ AİLE HEKİMLİĞİ İÇİN KURA ÇEKİMLERİ YAPILDI
Son Güncelleme :

29 Haziran 2021 - 13:25

12 views

Van SBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda gerçekleştirilen “Aile Hekimliği 1. Ek Yerleştirme programı” kapsamında 38 yeni Aile hekimi yerleştirmesi yapılarak yer değişikliği içinde 148 toplamda 222 Aile hekimi başvuruda bulundu.


Van İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünneçioğlu, “Bilindiği üzere herhangi bir sebeple Aile hekimliklerinden ayrılma durumları oluşan arkadaşlarımız oluyur. Aile hekimlerimizin yer değişikliği, askerlik ve buna benzer boşalan aile hekimliklerimiz oluşmakta açılan pozisyonlar için şeffaf bir ortamda kura çekimi ile yerleştirme yapıyoruz; İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Şemsettin Oflas, başkanlığında gerçekleştirilen kura çekimlerine 38 Doktorumuzun kura çekimi ile göreve başlayacağını belirten, Prof. Dr. Sünneçioğlu, yapılan kura çekiminin ardından, boş olan yerlerde doktorlarımız göreve başlayacak. aile hekimliği koruyucu sağlık hizmeti verecek. Aile hekimliği gebe, bebekler, yaşlı ve kronik hastaları takip ederek hizmet kalitemiz giderek artacaktır şu anda ilimizde 318 civarında aile hekimi görev yapmakta.

Prof. Dr. Sünneçioğlu, Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) pandemiye karşı yürütülen mücadeleyi, COVID-19 aşılama sürecinde Sağlık çalışanlarının görevlerini ifa ederken sağlık hizmetleri kalitesinin hem de hasta memnuniyetinin belirlenmesinde büyük önem taşımaktadır. Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları, birinci basamak sağlık hizmetlerinin sunumunu yaparak önemli bir yükü üstlenmişlerdir ve bununla beraber Salgınla mücadelede bilimsel yöntemlerin ve toplumun her kesimiyle birlikte mücadele etmenin gayretinde olduğunu görmekteyiz dedi.  “Hepimizin birbirimize karşı sorumluluğu var” Aşı olmaktan çekinen, istemeyen vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza sesleniyorum. Kurduğumuzca stantlar ve mobil aşı ekiplerimiz ile Doktoru, hemşiresi ve sağlık memurlarıyla kapı kapı gezerek aşı yapıyor. Şimdi üzerimize düşeni yapalım aşı olmaktan geç kalmayalım.