Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Van’da sağlıkçılar yarın iş mi bırakacak ?

TTB’nin sağlık çalışanlarının çalışma

TTB’nin sağlık çalışanlarının çalışma ve yaşam koşulların düzeltilmesi ve özlük haklarındaki iyileştirmeler talepleriyle ilgili Van-Hakkari Tabip Odası Van’da yarın iş bırakacak.

 

 

Sağlık çalışanları 8 Şubat’ta Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) çağrısıyla yurt genelinde iş bırakma eylemi yapacak. Türk Tabipleri Birliği (TTB) 8 Şubat’ta, Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) da 17-18 Şubat’ta iş bırakacağını açıkladı.

VAN VE HAKKARİ’DE SAĞLIKÇILAR İŞ BIRAKACAK

Türk Tabipleri Birliği (TTB), sağlık çalışanlarının özlük haklarını iyileştirilmesini içeren düzenlemenin meclise getirilmesi için başlattığı ‘Beyaz Nöbet’ eylemi kapsamında yarın Türkiye genelinde olduğu gibi Van ve Hakkari’de sağlıkçılar iş bırakacak.

Sağlık çalışanları, Türk Tabipler Birliği’nin (TTB) öncülüğünde 8 Şubat Salı günü 1 günlük greve çıkıyor. Sağlık çalışanları, meslek örgütlerinin de desteklediği grevle çalışma şartları, çalışma alanları, ücretler, korona virüsün meslek hastalığı sayılması, sağlıkta şiddete karşı etkin yasanın kabulüne kadar birçok sorunun çözümüne dikkat çekmek istiyor.

 

 

“TALEPLERİMİZ TOPLUMUN TALEPLERİDİR”

Van-Hakkari Tabip Odasında yarın yapılacak olan grev ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında konuşan TTB Genel Sekreteri Dr. Ayfer Bostan : “26 Ocak – 4 Şubat arasında başlattığımız Beyaz Nöbet’te de nöbetimiz sürecinde meclise herhangi bir düzenleme getirilmezse eylemlerimizi geliştireceğimizi söylemiştik. 8 Şubat’ta bizler için artık G(ö)rev zamanı olacağını belirtmiştik. Gelinen noktada buradan duyuruyoruz 8 Şubat’ta G(ö)rev zamanımız gelmiştir. Yarın tüm Türkiye’de yapılacak olan  8 Şubat G(ö)rev eylemimizle birlikte mücadeleden asla vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha göstereceğiz. Biliyoruz ki halkımız bizim yanımızdadır, çünkü taleplerimiz tüm toplumun talepleridir. Eylemimize Van ve Hakkari’de görev yapan meslektaşlarımızın ve sağlık emekçilerinin katılarak destek vermesini bekliyoruz.” dedi.

 

Van Havadis