VAN’DA MUHTARLIK OFİSLERİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

22 Ekim 2021 - 19:28

VAN’DA MUHTARLIK OFİSLERİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI

VAN’DA MUHTARLIK OFİSLERİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI
Son Güncelleme :

30 Mart 2021 - 19:30

20 views

Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Bahçıvan Mahallesi Muhtarlık Ofisi düzenlenen törenle açıldı.

Belediyeye bağlı Muhtarlıklar Müdürlüğü tarafından mahalle muhtarlarının halka daha modern ve nezih ortamlarda hizmet verebilmelerini sağlamak amacıyla ilçenin çeşitli mahallelerinde yaptırılan muhtarlık ofislerinin ilki Bahçıvan Mahallesi, Cumhuriyet 1’nci Sokak’ta törenle hizmete girdi. Ahmed-i Hani Kültür Parkı’nda düzenlenen programa Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, Belediye Başkan Yardımcıları, ilgili birim müdürleri ve muhtar Nurten Sağlam katıldı.

“MUHTARLARIMIZI VE MUHTARLIK KURUMUNU ÖNEMSİYORUZ”

Muhtarlık ofisi açılışında konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, “Belediye olarak çok sayıda projeyi, hizmeti bir arada yürütmeye çalışıyoruz. En başta temel belediyecilik hizmeti olan alt yapı, üst yapı ve çevreyle ilgili çalışmaları yürütmek, en iyi şekilde gerçekleştirmek bizim görevimiz. Bunun yanında sağlıktan spora, sanata, kültüre varıncaya kadar çok değişik alanlarda da çalışmalarımız devam ettiriyoruz. Muhtarlarımızı ve muhtarlık kurumunu da çok önemsiyoruz. Muhtarlarımızın nezih, nitelikli yerlerde hizmet vermesi için de bu ofisleri inşa ettik. Umarım vatandaşlarımız beğenir. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZI ARTIK DAHA GÜZEL BİR ORTAMDA AĞIRLAYACAĞIZ

Muhtarlıkların vatandaşın hizmete ulaşması noktasında ilk durak olduğunu ifade eden Bahçıvan Mahallesi Muhtarı Nurten Sağlam da “Bu noktaların böyle güzel böyle nezih olmasından dolayı çok mutluyuz. Vatandaşlarımızı artık daha güzel bir ortamda ağırlayacağız. Yapılan bu ofisin ilçemize ve mahallemize hayırlar getirmesini ve güzel hizmetlere vesile olmasını diliyorum. Başkan V. Sinan Aslan’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.