Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VAN haber! Kandaşoğlu, Genç girişimcileri her zaman destekleyeceğiz

Van Ticaret ve Sanayi

Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde ‘beyaz liste’ ile yarışacak olan Van Ticaret ve Sanayi İş Dünyası Derneği Başkanı Zahir Kandaşoğlu, açılışına katıldığı Bilge Akademi merkezinde konuştu.

 

Özellikle kadın girişimcileri desteklediğini söyleyen Kandaşoğlu genç girişimcilere önem verdiklerini ifade ederek maddi ve manevi her zaman gençlere destek sağlayacağını belirtti.
Van’da İstanbul Arel Üniversitesi, Gedik Üniversitesi, Esenyurt Üniversitesi imzalanan protokol kapsamında Bilge Akademi Merkezi görkemli bir açılış töreniyle kuruldu. Van’da Milli Eğitim Müdürlüğüne Halk Eğitim merkezi destekli Bilge Akademi Merkezi kuruldu. Cilt bakım uzmanlığından, kuaförlüğe, hayvancılıktan, elektrik ve elektronik eğitimlerine kadar başarılı bir eğitim ile meslek sahiplerini sertifika ile geleceğe emin adımlarla hazırlayan Bilge Akademi merkezinde dersler yüz yüze ve online şekilde vatandaşların kendi işlerini aksatmasına sebep olmayacak şekilde planlanarak hizmet vermeye başladı. Özellikle güzellik konusunda güzellik uzmanlığı cilt bakımı sağlık bilgisi ilkyardım maden elektrik inşaat bilişim gibi birçok alanda eğitimler düzenleyip kişileri bilinçlendirme ve mesleklerinde daha etkin ve yetkin olmalarını hedefleyen Bilge Akademi Merkezi Van’da hedef çıtasını yükselterek çalışmalarını aralıksız sürdürecek.
Genç girişimcileri her zaman destekleyeceğiz

 

Açılışta bir konuşma Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına Beyaz liste ile aday olan Zahir Kandaşoğlu, Genç girişimci kadınlar başta olmak üzere Van’da istihdam alanı oluşturan ve iş yeri açan herkese destek olacağını söyleyerek kent için sıkıntılı dönemde elini taşına altına koyan tüm girişimcilerin değerli olduğunu ifade etti. Kandaşoğlu, “Doğu Anadolu bölgesinin en büyük sermayesi, altını, madeni gençlerdir ve gençlerin geleceğidir. Allaha şükürler olsun ki bölgemizde milyonlarca üniversite mezunu erkek ve kız gençlerimiz var. Sahada şuan kadın girişimciler ön planda bulunmakta ve biz onları her zaman destekleyeceğiz. Onların yanında yer alarak önlerindeki engelleri kaldırmaya çalışacağız. Genç girişimciler teknolojiyi oldukça iyi kullanıyor ve her biri üst düzey işler yapmakta. Bizim bölgedeki en büyük sıkıntımız iş dünyası için, yatırımcılar için, oteller için fabrikalar için ve dahi birçoğu için nitelikli eleman bulunmaması. Bugün Bilge akademi bu işe bir el atmış, bütün sektörlere nitelikli eleman yetiştirmeyi amaçlıyor. Borsa başkanımız Naif Süer: İlk günden hedefiniz tarım ve hayvancılık olsun, ziraat olsun demişti. Ben başkanımıza katılıyorum ilk ondan başlayabilirler ama bölge büyüyor ve gelişiyor her sektörde nitelikli elemana ihtiyacımız var. Bu yola çıkan bütün ekibi yürekten kutluyorum. Van’ın evladı bir iş adamı olarak Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerini kazansam da kazanmasam da her zaman gençlerin yanında yer alacağım onların maddi, manevi destekçisi olacağım. Tekrar bütün ekibi kutluyorum” dedi.

 

zahir kandasoglu 2815

 

İnsanlarımızı bilinçlendirmemiz lazım

Van Ticaret Borsası Başkanı Naif Süer açılışta yaptığı konuşmada ise, “Bugün çok mutluyum. En büyük eksiğimiz nitelikli eleman ve ekiplerdir ve biz bu yönde çok sıkıntı yaşıyoruz. İnşaatta olsun, madencilikte olsun tarımda olsun hangi sektörde olursa olsun bölgemizin en büyük sıkıntısı budur. İnşaatta çalışan insanlarımıza bakıyoruz ekipmanları her şeyi alınmış, 5 dakika takıyorlar ama sonra bir bakıyoruz ki ekipmanları çıkarmışlar ve hiçbir şekilde güvenlik almıyorlar. Bunun sebebi bilinçsizlikten geliyor, Tarıma bakıyoruz tarım da aynı şekil insanlar yeri sürüp ürün ekiyorlar masraf yapıyorlar ancak bakım yapmadıkları için sağlıklı bir ürün elde edemiyorlar. Hayvancılıkta aynı şekilde. İnsanlar dedelerinde, babalarında gördükleri eski usulleri halen devam ettiriyorlar. Bugün açılışını yaptığımız akademik merkez ilimiz için, bölgemiz için gerçekten oldukça önemlidir. Daha da çoğaltıp insanlarımızı bilinçlendirmemiz lazım. Bugün bu yatırımı yapıp bu riski alan arkadaşlarımı kutluyorum, başarılar diliyorum. Bir Vanlı olarak da hepsine teşekkür ediyorum. Van Ticaret Borsası olarak hem üyelerimizle hem çiftçilerimizle beraber bu arkadaşlarımızın yanındayız. Hem Van’ımız hem çalışma alanımıza dahil olan diğer şehirler için üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” diye konuştu.

Güvenilir ve profesyonel bir eğitim veriyoruz

Van’da uzun zamandır çalışmalarını sürdürdüğümüz bilge akademi kursunuzun açılışını gerçekleştirdiğini söyleyen Akademi Merkezi Müdürü İskender Temel, “Tamamen kurumsal bir çalışma ve halk eğitim merkezi ile Üniversiteler ile iş birliği içerisinde vatandaşlarımıza burada verdiğimiz eğitimlerle sertifika sahibi yapıyoruz. Yıllardır Van’da hizmet verip kendi alanında hala elinde bir sertifika olmayan vatandaşlarımızı sertifika sahibi yapıyor ve iş anlamında daha başarılı yerlere gelmelerini sağlıyoruz. Özellikle güzellik konusunda güzellik uzmanlığı cilt bakımı hijyen ilkyardım maden elektrik inşaat bilişim gibi birçok alanda eğitimler düzenleyip kişileri bilinçlendirme ve mesleklerinde daha etkin ve yetkin olmalarını sağlıyoruz. Eğitimlerimiz kişiye bağlı zorlama olmadan sağlanıyor, isteyen vatandaşlarımız yüz yüze veya online eğitim alabiliyor. Verdiğimiz eğitimlerle sertifika alan vatandaşlarımız sertifika lafını e devlet üzerinden de görüntüleye bilecek, tamamen güvenilir ve profesyonel bir eğitim veriyoruz. Malumunuz son zamanlarda akademi merkezi adı altında vatandaşlardan ücret alınıp eğitim veriliyor ama bu eğitimlerin resmi olarak hiç bir geçerliliği olmadığı için e devlet üzerinden de görüntülenmez, bizim eğitimler tamamen resmi milli eğitim Müdürlüğüne bağlı bir akademi merkezi. Bugün açılışımıza katılarak bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Bilge akademi merkezinin Vana, Van halkına hayırlı olmasını diliyorum. Bilge akademi ile bilgilerinizi kayıt altına alın, mesleki anlamda yükselmek için bilge akademi kursunu başvurun, sertifika bizden mesleki anlamda yükselmek sizden. Bugün açılışımızdan bizleri yalnız bırakmayan Van Ticaret Odası Başkan Adayı Zahir Kandaşoğlu’na, Ticaret Borsası Başkanı Naif Süer, Van Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Başkanı Sabrı Işık, Organizasyon işimizi yüklenen Özge Işık Organizasyon şirketine ve tüm yakınlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açılışa, Van Ticaret Odası Başkan Adayı Zahir Kandaşoğlu, Ticaret Borsası Başkanı Naif Süer, Van Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Başkanı Sabrı Işık, TEDAŞ Bölge Müdürü Cezmi Yakar, VEPSAŞ Bölge Müdürü Murat Taş ve vatandaşlar katıldı.