Van Haber Çatak’ta karla mücadele çalışması - 65saat.com | Van Haber | Van Haberleri 65saat.com | Van Haber | Van Haberleri

25 Ocak 2022 - 21:03

Van Haber Çatak’ta karla mücadele çalışması

Van Haber Çatak’ta karla mücadele çalışması
Son Güncelleme :

11 Ocak 2022 - 22:31

Van Çatak Belediyesi ekipleri Pazar günü başlayan kar yağışının ardından Çatak’ı etkisi altına alan ve kar yağışının meydana getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve ilçedeki günlük yaşamın aksamaması için karla mücadele çalışmaları kapsamında yol açma ve tuzlama çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.
Çatak Belediyesi ekipleri, Karla mücadele kapsamında, ana arterler ve ara yollarda kar ve buzlanmaya karşı temizlik ve tuzlama çalışması çalışmaları yaparken, belediye personelleri ise, kaldırımlarda bulunan karları küreklerle temizliyor.
Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, sahada görev başındaki ekipleri ziyaret ederek çalışmaları yerinde izledi. Başkan Şeylan, “ Kar yağışıyla birlikte araçlarımız ve saha personellerimiz Kırsal mahallelerimiz, şehir merkezimizde ana yollar başta olmak üzere kamu binaları önünde ve ara sokaklarımızda kar küreme ve tuzlama çalışmaları için seferber oldu. Vatandaşlarımızın karın olumsuzluklarından etkilenmemesi, herhangi bir sıkıntı yaşamaması için çalışmalar aralıksız devam edecek.” dedi.

Van Haber