TUŞBA’DA PARKI OLMAYAN MAHALLE KALMIYOR - 65saat.com | Van Haber | Van Haberleri 65saat.com | Van Haber | Van Haberleri

25 Ocak 2022 - 20:46

TUŞBA’DA PARKI OLMAYAN MAHALLE KALMIYOR

TUŞBA’DA PARKI OLMAYAN MAHALLE KALMIYOR
Son Güncelleme :

17 Aralık 2021 - 16:33

‘Parksız tek bir mahallemiz kalmayacak’ sloganıyla yola çıkan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, parkı olmayan tek mahalle olan Beyüzümü’ne de park müjdesini verdi.

Hayata geçirdiği birçok projesi bölgede bir ilk olma özelliğini taşıyan Tuşba Belediyesi’nin toplum tarafından takdirle karşılanan mega projelerinin yanı sıra yaptığı parklarla da halk tarafından büyük beğeni topluyor. Hizmet odaklı yönetim anlayışıyla belediyenin bütçe ve imkanlarını ilçenin kalkınması ve halkının menfaatleri doğrultusunda kullanan Başkan Akman, merkez mehellerden olup, parkı olmayan tek mahalle olan Beyüzümü sakinlerine de park müjdesini verdi. Projesi tamamlanan parkın bin 900 metrekare alana sahip olacağını kaydeden Başkan Akman, ilk olma özelliğine de sahip olan parkın çok kısa sürede tamamlanarak mahalle sakinlerin hizmetine sunacaklarını belirtti.

Tuşba’da güzel hizmet ve projelere imza attıklarını dile getiren Başkan Akman, Çocuklarımıza ve gençlerimize güzel bir gelecek sağlamak için belediye olarak elimizdeki tüm imkanları seferber ediyoruz. Başkan Akman, “Parsel sorunu yaşadığımız Beyüzümü mahallemizin dışında Allah’a şükürler olsun belediye olarak her mahallemize en az bir park yaptık. Belediye olarak yer sıkıntısı olmayan bazı mahallelerimizde de birden fazla park yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Allah’a şükürler olsun Beyüzümü mahallemizde de bulduğumuz bin 900 metrekare alana mahalle sakinleri için dinlenme ve eğlenme alanı, çocuklar için oyun grupları ve gençler için de spor alanlarının olduğu güzel bir park oluşturuyoruz. Böylelikte parkı olmayan tek bir merkez mahallemiz kalmıyor. Parkımızın mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” dedi.