TÜKETİCİLER BİRLİĞİ GÜNDEME TAŞIDI… VANDA KURUMLAR HAREKETE GEÇTİ! | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

20 Ekim 2021 - 04:40

TÜKETİCİLER BİRLİĞİ GÜNDEME TAŞIDI… VANDA KURUMLAR HAREKETE GEÇTİ!

TÜKETİCİLER BİRLİĞİ GÜNDEME TAŞIDI… VANDA KURUMLAR HAREKETE GEÇTİ!
Son Güncelleme :

02 Ekim 2021 - 21:29

206 views

 

Tüketiciler Birliği gündeme taşıdı. Kurumlar tarafından Van’da kahvaltı sektöründe hizmet veren işletmelerde ‘fahiş fiyat’ ve ‘hijyen’ denetimi yapıldı. Birçok işletmeye ceza kesildi.

Kentin önemli değerlerinden olan ve uluslararası markası olan Van Kahvaltısı ile ilgili geçtiğimiz günlerde Tüketiciler Birliği Van Şube Başkanı Erhan Uğurlu’nun gündeme taşıdığı konuyla ilgili kurumlar harekete geçerek birçok işletmeyi denetledi. Denetimlerde kuralları ihlal eden işletmelere cezai işlem uygulandı.

Gelen tüketici şikayetleri üzerine harekete geçen Tüketiciler Birliği Derneği Van Şubesi, Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ile Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri ile birlikte bir toplantı düzenleyerek konu gündeme alınmış ve denetim kararı almıştı. O toplantı sonrası ilgili kurumlar bugün düğmeye bastı ve birçok işletme denetlendi.

Yapılan denetimlerde Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Kahvaltıcılar Sokağı başta olmak üzere kent genelindeki kahvaltı işletmelerini tek tek gezen ekipler spekülatif fiyat uyguladığı ve hijyen kurallarına uymadığı tespit edilen işletmelere cezai işlem uyguladı.

İlgili kurumlardan yapılan açıklamada, vatandaşların sağlıklı ve hijyenik gıdaya ulaşmasını hedefleyen ve gıda mühendisleri eşliğinde gerçekleştirilen denetimlerin devam edeceği belirtildi.

Uğurlu, “Tüketicilerimizin hakları koruma altındadır. Takipçisi olmaya devam edeceğiz”
Yapılan denetimlerle ilgili konuşan Tüketiciler Birliği Van Şube Başkanı Erhan Uğurlu, artan tüketici şikayetleri ile ilgili harekete geçtiklerini ve her zaman tüketicileri bilgilendirme ve haklarını savunma konusunda faaliyetlerini sürdüreceklerini belirtti.

Uluslararası Van markası olan Van Kahvaltısını kimsenin rant elde edeceği bir malzeme haline getirmeyeceklerini aktaran Başkan Uğurlu, “Son günlerde vatandaşlardan aldığımız birçok şikayet üzerine ilgili kurumlarla iletişim kurduk. Talepleri değerlendirip, denetimlere başladılar. Bizler tüketicileri temsil ediyoruz. Kanununlar doğrultusunda tüketicileri korumak görevimizdir. Aynı zamanda bilinçli bir tüketici oluşturmakta hedefimizdir. Bu vesileyle denetimlere başlayarak tüketicilerimizin taleplerini görmezden gelmeyen başta Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Sabahattin Ergenç ve diğer ilgili tüm kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.