TARAFTARIN İSTEDİĞİ TARAFTAR SOKAK YENİLENİYOR | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

21 Eylül 2021 - 08:36

TARAFTARIN İSTEDİĞİ TARAFTAR SOKAK YENİLENİYOR

TARAFTARIN İSTEDİĞİ TARAFTAR SOKAK YENİLENİYOR
Son Güncelleme :

21 Mayıs 2021 - 11:50

İpekyolu Belediyesi,  Van’ın simge sokaklarından biri olan Taraftar Sokağı, adına hitap edecek şekilde yeniden düzenliyor.  İpekyolu Belediyesi’nin “Marka bir İpekyolu inşa ediyoruz” projeleri kapsamında, hayat bulacak sokağın yenilenmesi ile sokağa canlılık katılması hedefleniyor.

Daha Modern ve ismine hitap eden bir sokak olacak

İpekyolu Belediyesi vatandaşların taleplerine kayıtsız kalmıyor, talep ve öneriler doğrultusundaki projelerini birer birer uygulamaya koyuyor. Taraftar Sokak esnafının, sokağın yenilenmesi taleplerine kayıtsız kalmayan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’ın talimatları doğrultusunda, sokağın proje çizimlerine başlandı. Vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırıp, ilçenin çehresini değiştirecek pek çok projelerinin hazır olduğunu belirten Belediye Başkan V. Aslan, 2021 yılının İpekyolu için yatırım yılı olacağını ifade ederek, “ İpekyolu Belediyesi olarak ilçemizin pek çok noktasında çalışmalar başlattık.  Taraftar sokağımızı da esnafımızın talebi doğrultusunda yenileyecek bir proje hazırladık. Yenileyeceğimiz bu sokakla, esnafımızın yüzünün güleceğini ümit ediyor, sokağın şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Vanlı sporseverler ile sokak esnafına özgün bir şekilde dizayn edilecek çalışmanın tamamlanmasıyla Sokakta; dekoratif aydınlatmalar, kaldırım ve zemin yenileme, ihtiyaca göre mimari fonksiyonlar, yaya kaldırımları, peyzaj uygulaması, cephe ve tek tip tabela gibi pek çok yenilik yer alacak.