SOKAK HAYVANLARININ KAHRAMANLARI, İPEKYOLU BELEDİYESİ VE FEQÎYE TEYRAN KÜLTÜR SANAT YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

16 Ekim 2021 - 17:31

SOKAK HAYVANLARININ KAHRAMANLARI, İPEKYOLU BELEDİYESİ VE FEQÎYE TEYRAN KÜLTÜR SANAT YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

SOKAK HAYVANLARININ KAHRAMANLARI, İPEKYOLU BELEDİYESİ VE FEQÎYE TEYRAN KÜLTÜR SANAT YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
Son Güncelleme :

31 Ocak 2021 - 23:03

24 views

İpekyolu Belediyesi, düzenlediği sosyal etkinliklerle soğuk havanın etkili olduğu kentte yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için yaşam alanlarına mama, yemek ve ekmek bıraktı. Feqîye Teyran Kültür Sanat Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği ve gönüllü vatandaşlarında katıldığı etkinlikle ilçedeki tüm sokak hayvanlarına ulaşılarak besleme yapıldı.

Gece sıcaklığın eksi 10 dereceye kadar düştüğü kentte ‘Can Dostları’nı unutmayan İpekyolu Belediyesi hayvanların aç kalmaması için ilçenin dört bir yanında çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor. Van’da, koronavirüs önlemleri kapsamında halkın ‘evde kal’ çağrılarına uymasıyla sokak hayvanlarının aç kalmaması için belediyeye bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile hayvan dostu dernekler tarafından Bostaniçi Mahallesi Sıhke Gölü civarında ‘besleme’ etkinliğini gerçekleştirdi. Van Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Veteriner Hekimler tarafından da hayvanların iç ve dış parazit aşıları yapılırken, bitkin bulunan hayvanlar ise tedavileri yapılmak üzere Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü.

Feqîye Teyran Kültür Sanat Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Muammer Takıs, İpekyolu Belediyesine hayvanlara yönelik yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederek şu şekilde konuştu: “Feqîye Teyran Kültür Sanat Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği olarak sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarımız çetin geçen kış mevsiminde sürüyor. Bugün de İpekyolu Belediyesi koordinasyonunda hazırlanan beslenme etkinliğine katılarak sokak hayvanlarına mama ve yem bıraktık. Katılım sağlayan tüm üyelerimizle bu anlamda teşekkür ediyorum. Van ve ilçeleri dahil olmak üzere yaklaşık 27 YHKG ve 287 gönüllümüzle sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarımızı sürüyor.

“HER GÜN BELİRLİ ODAK NOKTALARINA MAMA BIRAKIYORUZ”

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü saha personeli Adem Yazıcı da belediye olarak sokak hayvanlarıyla yakından ilgilendiklerini kaydederek, “İpekyolu Belediyesi olarak sürekli can dostlarımızın yanındayız. Her gün belirli odak noktalarına mama bırakıyoruz. Hafa sonu sokağa çıkma kısıtlamalarında ise gönüllü arkadaşlarımızla sokakta kalan aç hayvanları besliyoruz. Bu gün de belediyemiz, Büyükşehir Belediyemiz ve gönüllü arkadaşlarımızla bu kapsamlı etkinliği gerçekleştirdik” diye konuştu.