Prof. Dr. Sünnetçioğlu, Her Şeyin Başı Sağlık, Sağlığın Başı Aşıdır | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

22 Ekim 2021 - 19:02

Prof. Dr. Sünnetçioğlu, Her Şeyin Başı Sağlık, Sağlığın Başı Aşıdır

Prof. Dr. Sünnetçioğlu, Her Şeyin Başı Sağlık, Sağlığın Başı Aşıdır
Son Güncelleme :

28 Haziran 2021 - 12:10

18 views

Van İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, kafe ve restoran işletmecilerini koronavirüs salgına karşı ve aşı yapmaları konusunda bilgilendirdi.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, İpekyolu ilçe sağlık müdürlüğü ekiplileri ile, kafe ve restoran işletmecileri ve çalışanlarına koronavirüs salgına karşı bilgilendirme de bulundu. Prof. Dr. Sünnetçioğlu Kademeli normalleşme sürecinden itibaren sosyal hayatta yasakların kısmen azaltılması ile aşı uygulamasına hız verildiğini belirterek,”Bu mücadele sırasında en çok etkilenen sektörlerin biriside kafe ve restoran tarzı işletmelerimiz oldu. Her yerde olduğu gibi kafe ve restoranlarda da alınması gereken birçok tedbir var. Özellikle ortak kullanım alanlarında maske, mesafe ve temizliğe çok dikkat edilmeli ve ayrıca sağlığımız için mutlaka COVID-19 aşılarımızı yapalım bu mücadelede birlikte hareket ederek başarılı olacağız” diye konuştu.

Prof. Dr. Sünnetçioğlu, kafe ve restoranlarda alınması gereken önlemler hakkında bilgiler vererek, çalışan personelin de nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatarak   bir yandan da aşılama hızını yükseltmeyi hedeflemekteyiz; Bir an önce normalleşemeye gire bilmek için her kesi aşı yapmaya davet ediyoruz. Unutmayalım her şeyin başı sağlık, sağlığın başı aşıdır. Lütfen aşılarımızı olalım. COVID-19 enfeksiyonu damlacık ve temas yoluyla bulaşmaktadır. Çay bahçeleri, restoran, lokanta, kafe pastane, börekçi, tatlıcı ve içerisinde yeme-içme hizmeti sunan işletmelere yoğun talebin olması, kişiler arası sosyal mesafenin korunamaması, sık dokunulan yüzeylere temas nedeniyle COVID-19 bulaşması açısından riskler söz konusu olabilir. Bu nedenle talep gören bu alanlar da COVID-19 kapsamında bakanlığımızın belirlediği kurallara uyulmalıdır dedi.