Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KUAFÖR VE GÜZELLİK SALONLARINA DENETİM

İpekyolu Belediyesi, halk sağlığını

İpekyolu Belediyesi, halk sağlığını korumak amacıyla güzellik merkezleri ve kuaförlere yönelik sıkı denetimler gerçekleştiriyor. İl Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ile Belediyemiz Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan ortak denetimlerde, ilçe sınırlarındaki tüm güzellik merkezleri ve kuaförler denetlendi.

Denetimlerde, kullanılan ürünlerin son kullanma tarihleri, cihazların sağlığa uygunluğu ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Ayrıca iş yerlerinin çalışma ruhsatları da denetlendi. Kurallara uymadığı tespit edilen iş yerlerine gerekli uyarılarak yapılarak idari işlem uygulandı.

İpekyolu Belediyesi’nin halkın sağlığını koruma çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği denetimler ile halkın güvenli bir şekilde güzellik merkezlerinde ve kuaförlerde hizmet alması sağlanacak ve sağlık sorunlarına karşı önlem alınmış olacak.

İpekyolu Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, vatandaştan gelen talepler doğrultusunda denetimlerinin aralıksız devam edeceğini ifade etti. İpekyolu Belediyesi’nin 4447160 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden gelen şikayet ve talepler doğrultusunda güzellik merkezlerine ve kuaförlere yönelik denetimlerin süreceğini bildirdi.