VANDA KOVİD-19 HASTANESİNDE TADİLAT, BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

19 Ekim 2021 - 14:40

VANDA KOVİD-19 HASTANESİNDE TADİLAT, BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

VANDA KOVİD-19 HASTANESİNDE TADİLAT, BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI
Son Güncelleme :

23 Eylül 2021 - 14:21

501 views

Van İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Van Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İpekyolu ek binasın da tadilat, bakım ve onarım çalışmaları başlatıldığı belirtti.

 

Van İl Sağlık Müdürü Prof Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Van’da 2016 yılında kayyum atandıktan sonra 6 ay kapalı tutulan Özel İstanbul Hastanesi, olarak bilinen ve daha sonra SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu Ek Binası’na dönüştürülmüştü; Yaklaşık 4 yıldır Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu Ek Binası olarak kullanılan hastanede tadilat, bakım ve onarım çalışmaları başlattıklarını belirtti.

Prof Dr. Sünnetçioğlu, Özellikle Kovid-19 pandemi süresince iş yükümüzü hafifleten hastanemiz Ek Binasında hizmet kapasitesini artırmak için yoğun bakım ve servis bölümlerinde tadilat başlattıklarını, palyatif bakım servisi, merkezi oksijen otomasyon sistemi, yangın söndürme tertibatları, ısınma tesisatları proje çerçevesinde hastanemiz komple elden geçirilerek tadilat, bakım ve onarım geçirilecektir; pandemi süresince hastanenin tam kapasiteyle hizmet vermesi için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü belirtti.

Burada yatmakta olan hasatlarımızı Acil Sağlık Hizmetlerine bağlı 112 Ambulanslarımızla sağlıklı bir şeklide SBÜ Van Eğitim Ve Araştırma Hastanesine nakilleri sağlanmıştır.

Aynı zamanda hastane iç ve dışında yapılacak olan tadilat çalışmaları bitikten sonra tekrar Kovid-19 pandemi hastanesi olarak vatandaşlarımıza hizmetin sunacağız dedi.