KIRSAL MAHALLELERDE BAHAR TEMİZLİĞİ | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

16 Ekim 2021 - 17:15

KIRSAL MAHALLELERDE BAHAR TEMİZLİĞİ

KIRSAL MAHALLELERDE BAHAR TEMİZLİĞİ
Son Güncelleme :

14 Nisan 2021 - 14:17

13 views

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz günlerde kent merkezinde başlattığı kapsamlı bahar temizliği çalışmalarını kırsal mahallelere taşıdı. “Tertemiz Köyler Projesi” adı verilen çalışmanın, İpekyolu ilçe sınırlarında yer alan tüm kırsal mahallelerde yapılacağı öğrenildi.

Hizmetler Kent Merkeziyle Sınırlı Tutulmuyor

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’ın talimatları doğrultusunda, kırsal Mahallelerde başlatılan bahar temizliği; mıntıka, yıkama, süpürme, hafriyat ve kül temizliğinden oluşuyor. Sarmaç, Kavuncu ve Karpuzlan Mahallelerinde başlatılan bahar temizliğinin, her köyde 2 gün şeklinde devam edeceği öğrenildi. Amaçlarının temiz bir çevre ve insan sağlığının korunması olduğunu belirten İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Doğan Nurses, kent merkezi ve kırsal mahalle ayırımı yapmaksızın çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdürdüğünü, temizlik çalışmalarının da aralıksız bir şekilde süreceğini ifade etti.

Cami ve Okullar İhmal Edilmiyor Temizlenerek Dezenfekte Ediliyor

“Tertemiz Köyler Projesi”  adı verilen bahar temizliği çalışmalarında okul ve camiler de unutulmuyor. Okullar temizlendikten sonra dezenfekte edilirken;  Camilerde ise halı yıkama, süpürme ve detaylı iç temizlik sonrası dezenfeksiyon işlemi gerçekleştiriliyor. 

İpekyolu Belediyesi yetkililerinden yapılan açıklamada ;   “ Ekiplerimiz gece gündüz, kırsal ya da kent merkezi ayrımı yapmaksızın, temiz bir çevre çalışmalarına devam edecek. Belediye olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışırken, vatandaşlarımızdan da ricamız, çevrelerini kirletmesinler, çöplerini çöp kutularına atsınlar. “ denildi.