İPEKYOLU’NDAKİ “KIRMIZI ÇİZGİ” UYGULAMASINDA ÖĞRENCİLERDEN DÖVİZLİ FARKINDALIK | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

22 Ekim 2021 - 19:11

İPEKYOLU’NDAKİ “KIRMIZI ÇİZGİ” UYGULAMASINDA ÖĞRENCİLERDEN DÖVİZLİ FARKINDALIK

İPEKYOLU’NDAKİ “KIRMIZI ÇİZGİ” UYGULAMASINDA ÖĞRENCİLERDEN DÖVİZLİ FARKINDALIK
Son Güncelleme :

30 Mart 2021 - 18:26

19 views

İçişleri Bakanlığı tarafından yaya önceliğini vurgulamak amacıyla başlatılan uygulama kapsamında İpekyolu’nda yaya geçitlerinde boyama ve kırmızı çizgi çekme çalışması gerçekleştirdi. Düzenlenen programda, öğrenciler ellerine aldıkları dövizlerle farkındalık oluşturdu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yaya önceliğini vurgulamak amacıyla başlatılan uygulama kapsamında düzenlenen programa Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Şamil Görücü, İlçe Emniyet Müdürü Murat Fuçular, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Şipal, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Ali Şalem ile jandarma ve emniyet personeli katıldı. Program kapsamında İki Nisan Caddesi’nde bulunan bir okulun önündeki yaya geçidi kırmızı renkle boyandı.  Ardından Kaymakam Aslan ve öğrenciler yaya geçidinden karşıdan karşıya geçti. Öğrenciler, “Sende bir yayasın”, “Hak ver öncelik ver” ve “Önce yaya” yazılı dövizler taşıdı. Son olarak sürücüler durdurularak etkinlikle ilgili bilgilendirme yapıldı ve araçlarında bulunan vatandaşlara çeşitli hediyeler verildi.

“YAYA ÖNCELİĞİNE OLAN DUYARLILIĞIN HER GEÇEN GÜN ARTTIĞINI GÖRÜYORUZ”

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, “Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun liderliğinde başlatılan 30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz uygulaması kapsamında bizde Van’ın en büyük ilçesi olan İpekyolu’nda öğrencilerimizle birlikte çizgilerimizi çektik.  Yapılan çalışmalarla yaya önceliğine olan duyarlılığın her geçen gün arttığını görüyoruz, bu da bizi mutlu ediyor.” dedi.