hava
DOLAR 16,7646 %% -0.04
EURO 17,4903 %% -0.05
GRAM ALTIN 975,48 %% -0,06
ÇEYREK A. 1.594,91 %% -0,06
BITCOIN 19.129,60 %-1.67
SON DAKİKA
Google News

İpekyolu’nda ‘Van Fotoğrafları’ sergisi

Son Güncelleme :

02 Nisan 2022 - 23:44

/ 89 views kez okundu.
İpekyolu’nda ‘Van Fotoğrafları’ sergisi

Van’ın İpekyolu ilçesinde kentin düşman işgalinden kurtarılışının 104. yılı münasebetiyle düzenlenen tarihi Van fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü.
Atatürk Sanat Galerisinde düzenlenen serginin açılışını İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın gerçekleştirdi. Açılış kurdelesini kesen Başkan Vekili Aydın ile beraberindekiler, Vanspor atkısı takarak takıma 1. lig yolunda destek mesajı verdiler. Belediye Başkan Vekili Aydın’a sergiyi gezerken belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve Vanlı Cahide Selçuk da eşlik etti.

 

VAN’IN İPEKYOLU İLÇESİNDE KENTİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTARILIŞININ 104. YILI MÜNASEBETİYLE DÜZENLENEN TARİHİ VAN FOTOĞRAF SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.
Van’ın İpekyolu ilçesinde kentin düşman işgalinden kurtarılışının 104. yılı münasebetiyle düzenlenen tarihi Van fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü.

 

 

Sergideki tüm fotoğrafları geçmişte yaşadıklarını ya da aile büyüklerinin savaşa bizzat tanıklık ettiklerini belirten Cahide Selçuk, “Çok güzel bir etkinlik olmuş, bu fotoğraflar çok eski zamana ait. Gençlerimiz gelsinler, gezsinler. Geçmişte yaşanılan zorlukları, cefaları görsünler. Benim rahmetli anneannem anlatırdı; savaş dönemi aç kalıp ağaçların üzerine çıktıklarını ve o ağacın yapraklarını yediklerini anlatırdı. Bu vatan ne kadar zor kazanılmış. Rabbim bir daha bu istanbul escort bayan memlekete savaş yaşatmasın” diye konuştu.
Sergi boyunca Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın’a eşlik eden Vanlı Cahide Selçuk, fotoğraflarla ilgili tek tek bilgi verdi.
Tarihi Van Fotoğrafları sergisinin 8 Nisan 2022 tarihine kadar ücretsiz olarak sergileneceği belirtildi.