İPEKYOLUNDA TÜM CADDE VE SOKAKLAR SİL BAŞTAN DEĞİŞİYOR | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

21 Eylül 2021 - 08:04

İPEKYOLUNDA TÜM CADDE VE SOKAKLAR SİL BAŞTAN DEĞİŞİYOR

İPEKYOLUNDA TÜM CADDE VE SOKAKLAR SİL BAŞTAN DEĞİŞİYOR
Son Güncelleme :

11 Haziran 2021 - 14:40

İpekyolu Belediyesi projeleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. “Marka bir İpekyolu inşa ediyoruz” projeleri kapsamında, çarşı merkezinde bulunan 280 metre uzunluğundaki Hacı Osman Sokak yeniden dizayn ediliyor.
Sokak İpekyolu’nun yeni yüzü olmaya aday
Şerefiye Mahallesinde yer alan Hacı Osman Sokağı kısa bir süre önce projelendiren İpekyolu Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle adı geçen sokağın proje aşamasından, yapım aşamasına geçme hazırlıklarını yapıyor. Yaptıkları tüm projelerde alt yapı çalışmalarına özen gösterdiklerini belirten İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, projenin tamamlanmasıyla İpekyolu sakinlerinin gezip dinlenebilecekleri, kaliteli bir sokağa daha kavuşacağını ifade etti. Başkan V. Aslan açıklamasına devamla, “ Kentimizin gelişimi ile ilgili kararlar alırken Mahalle muhtarlarımızın, esnaflarımızın ve diğer vatandaşlarımızın görüş ve önerileri doğrultusunda çalışmalarımızı başlatıyoruz. Çalışmalarımızda harcadığımız paranın her kuruşunun, vatandaşlarımızın cebinden çıktığının bilinciyle hareket ederek, projelerimizi sağlam temellere ve ihtiyaçlara göre yapılandırıyoruz. Tüm bu nedenlerden dolayı ileride, elektrik sorununun olmaması için elektrik dağıtım firması, Su ve kanalizasyon için VASKİ, telefon ve internet iletişimi için Türk Telekom gibi alt yapı kuruluşlarıyla irtibat halindeyiz. Alt yapı sorununu giderdiğimiz sokaklara girip, çalışmalarımıza öyle devam ediyoruz. Projelerimizle Van’ın Cadde ve Sokakları yenilenerek, kentimizde büyükşehir havası esecektir. Çalışmamızın tamamlanmasıyla yıllardır ihmal edilen Hacı Osman Sokağımız, İnşallah pırıl pırıl bir hale gelecektir. ” dedi.

“Proje Hacı Osman Sokağı ile sınırlı değil”
Sokak yenileme çalışmalarının sadece Hacı Osman Sokağı ile sınırlı kalmayacağını, kentin pek çok noktasında benzer özellikler taşıyan, sokak yapım projelerinin mevcut olduğunu belirten Belediye yetkilileri, projenin kapsamı ile ilgili şu bilgilere yer verdi; Çarşı merkezinde 280 metre uzunluğundaki projede yol ve kaldırım düzenlemesi, dekoratif aydınlatma, otopark cepleri ve oksijen deposu ağaç, çiçek ve çimlerin yer alacağı peyzaj düzenleme çalışması yapılacak.