Van escort

DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.120.0360.214

İPEKYOLU’NDA RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ GIDA DENETİMİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
İPEKYOLU’NDA RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ GIDA DENETİMİ

İpekyolu Belediyesi yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde gıda işletmelerine yönelik denetimlerini yoğunlaştırıldı.

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne bağlı Gıda ve Hijyen Denetim Şefliği ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Ramazan Bayramı öncesi ilçe sınırlarındaki denetimler arttırıldı.
Toplumun güvenilir ve sağlıklı gıdaya ulaşımını sağlamak amacıyla denetim yapan ekipler; tatlı imalathanelerine yönelik denetim gerçekleştirdi.
İlçe genelinde farklı noktalarda faaliyet gösteren tatlı imalathanelerine yönelik gerçekleştirilen denetimlerde; ürünlerin son tüketim tarihleri, hijyen koşullarının kontrolü, ürün ve malzemeleri saklama koşulları, çalışanların kişisel hijyenleri, ürünlerde tağşiş olup olmadıkları, satış ve sunumda kullanılan alet ve ekipmanların uygunluğu ile iş yeri açma ve çalışma ruhsat kontrolleri yapıldı.
Yapılan denetimler sonucunda, eksikliği tespit edilen işletmelere tespit tutanağı düzenlendi. Eksikliği tespit edilen işletmelere verilen süre sonunda eksiklikleri giderilmediği için ilgili yasalar çerçevesinde cezai işlemler uygulandı.
İpekyolu Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe sınırlarında gıda denetim ve kontrollerinin halkın huzur, esenlik ve sağlığı için aksatılmadan sürdürüleceği bilgisi verildi.