İPEKYOLU’NDA BİR SOKAK DAHA YENİLENİYOR | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

22 Eylül 2021 - 16:42

İPEKYOLU’NDA BİR SOKAK DAHA YENİLENİYOR

İPEKYOLU’NDA BİR SOKAK DAHA YENİLENİYOR
Son Güncelleme :

07 Haziran 2021 - 15:07

İpekyolu Belediyesi’nin Prestij Projeleri içerisinde yer alan Demirciler Sokak yenileniyor. ‘Marka bir İpekyolu inşa ediyoruz’ projeleri çerçevesinde yenilenecek olan sokağın çalışmalarına, kısa bir süre içerisinde başlanarak bitirilmesi planlanıyor.

Cadde ve sokaklar prestijleniyor

Ana cadde ve sokaklarını,  prestij caddelere dönüştürme programı yapan İpekyolu Belediyesi, İpekyolu’nu yenileme kararlılığını sürdürüyor. Şerefiye Mahallesinde yer alan Demirciler Sokağın yenilenmesiyle, söz konusu sokak, şehir estetiğine yakışır, modern bir görünüme kavuşacak. Kentteki sokak ve caddelerin yeniden düzenlenmesi çalışmaları ile kent estetiğine yakışır, alt yapısı yenilenmiş yaya yürüyüşlerine uygun marka bir cadde olacağını ifade eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, “Çalışmalarımızla İpekyolu ilçemizi marka bir ilçeye dönüştüreceğiz. Vanlı hemşerilerimize hizmet atağını başlatırken,  Büyükşehir’e yakışır, modern caddeler üzerinde proje çizimlerimizi gerçekleştirdik. Esnaflarımızın çalışmalarımız sırasında rahatsız olabileceklerinden yola çıkarak, bizleri bağışlamalarını diliyoruz. Emin olsunlar ki çalışmalarımız tamamlandıktan sonra,  caddemiz çok estetik ve şık bir görünüme kavuşacak. Cadde ve sokaklarımızın yenilenmesi çalışmalarımız en çok esnaf arkadaşlarımızın işlerinin artmasına neden olacak. Caddemizi İnşallah kısa süre içerisinde tamamlayıp, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Demirciler sokak çalışmasının tamamlanmasıyla Sokakta; drenaj, elektrik, su ve kanalizasyon gibi tüm altyapı çalışmaları sonrası, dekoratif aydınlatmalar, kaldırım ve zemin yenileme, ihtiyaca göre mimari fonksiyonlar, yaya kaldırımları, peyzaj uygulaması, cephe ve tek tip tabela gibi pek çok yenilik yer alacak.