Van escort

DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.608.5920.782

İPEKYOLU PEYZAJ ÇALIŞMALARI İLE GÜZELLEŞİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
İPEKYOLU PEYZAJ ÇALIŞMALARI İLE GÜZELLEŞİYOR

İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince refüj ve yeşil alanlarda başlatılan çevre düzenleme çalışmaları aralıksız bir şekilde sürüyor. Bu kapsamda kentin işlek bölgelerinde yer alan Sanat Sokağı ve Koçibey Caddesi, yapılan peyzaj çalışmalarıyla yeni imaja kavuştu. Yapılan peyzaj çalışmalarıyla cadde ve sokaklarda yeni imajına kavuşturuluyor.

İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında kentin muhtelif yerlerinde bulunan yeşil alan ve refüjlerde mevsimlik çiçek, süs bitkisi ekimi, ağaç dikimi ile cadde ve sokaklarda bordür boyama çalışması yapılıyor.

Daha yeşil ve estetik bir kent için çalışmalarını sürdüren İpekyolu Belediyesi ekipleri, yeşil alanlar, refüjler ve parklarda ağaç dikimi, ağaç bakımı, budama, çim biçme, yabani ot temizliği gibi çalışmalarını devam ettiriyor.
Özellikle kente gelen İranlı turistlerin yoğun bir şekilde ziyaret ettiği Sanat Sokağı’nda peyzaj çalışması yapan belediye ekipleri, sokağı yeni imajı kavuştururken, yapılan çalışmalar sonrası güzel bir görüntü ortaya çıktı.

Sanat Sokağı ve Koçibey Caddesi’nde yapılan peyzaj çalışmaları vatandaşlar tarafından olumlu karşılanırken, özellikle Sanat Sokağı’nın daha temiz tutulması gerektiği ifade edildi.