İPEKYOLU KAYMAKAMI İHSAN EMRE AYDIN; İNCELEME, ZİYARET VE TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

18 Ekim 2021 - 02:04

İPEKYOLU KAYMAKAMI İHSAN EMRE AYDIN; İNCELEME, ZİYARET VE TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR

İPEKYOLU KAYMAKAMI İHSAN EMRE AYDIN; İNCELEME, ZİYARET VE TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR
Son Güncelleme :

30 Eylül 2021 - 10:53

112 views

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, kentteki incelemelerine devam ediyor. İncelemelerini Van Merkez İmam Hatip Lisesi ile sürdüren Başkan V. Aydın, kent merkezindeki Ortaokul ve Lise Müdürlerini bilgilendirmeye yönelik, ‘Covid-19 Aşısı Bilgilendirme Toplantısı’na da başkanlık etti. Toplantıya İpekyolu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Semra Gümüş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Şipal, İlçe Emniyet Müdürü Murat Fuçular, İlçe Müftüsü Şehmus Bayler ile kentte bulunan Lise ve Okul Müdürleri katıldı.


Öğretmenler; topluma yön verir

Van’ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, göreve başladığı ilk günden bu yana kent genelindeki inceleme, toplantı ve ziyaretlerini sürdürüyor. Van Merkez İmam Hatip Lisesinde okul müdürlerini bilgilendirmeye yönelik ‘Covid-19 Aşısı Bilgilendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi. Çocuk ve gençlerin yetiştirilmesinde öğretmenlerin topluma yön verdiğini ifade eden Başkan V. Aydın, “ Covid-19 salgınıyla mücadelede aşı konusunda vatandaşların bilinçlendirilmesi büyük önem arz ediyor. Vatandaşlarımızın sağlığı için tüm imkânlarımızla, hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, bilimin ışığında çalışan hekimlerimizin yanında yer alacağız” dedi.


Akif filmi öğrencilerle birlikte izlendi

Milli ve manevi cephenin güçlenmesine omuz veren, vatan ve bayrak sevgisinin kendisinde bütünleştiği Mehmet Akif Ersoy’un yaşamının anlatıldığı, ‘Akif’ filmini İl protokolü ve gençlerle birlikte izleyen Başkan V. Aydın, Duygulu anların yaşandığı film gösterimi sonrası kısa bir açıklama yaptı. Açıklamasında; öğrencilerin istiklal mücadelesini anlamaları, bilinçlenmeleri ve kendilerinden sonraki nesillere aktarmaları bakımından bu filmin önemli olduğunu kaydetti.
Kış tedbirleri toplantısında alınması gereken önlemler değerlendirildi.


İpekyolu Belediyesi Toplantı ve Konferans Salonu’nda ‘Kış Tedbirleri Toplantısı’ gerçekleştirildi. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya, İpekyolu İlçe Kamu Kurum Müdürleri katıldı. Toplantıda ağır kış koşullarında alınması gereken önlemler değerlendirilerek karar altına alındı. Kış tedbirleri ile ilgili hassasiyetlerinin olduğunu ifade eden Kaymakam ve Başkan V. Aydın, mevsimin zorluklarını en kolay şekilde atlatabilmek için, ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti.