İPEKYOLU BELEDİYESİNDE ZABITA MEMURU OLMAYA HAK KAZANAN ADAYLAR BELLİ OLDU | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

16 Ekim 2021 - 17:12

İPEKYOLU BELEDİYESİNDE ZABITA MEMURU OLMAYA HAK KAZANAN ADAYLAR BELLİ OLDU

İPEKYOLU BELEDİYESİNDE ZABITA MEMURU OLMAYA HAK KAZANAN ADAYLAR BELLİ OLDU
Son Güncelleme :

12 Nisan 2021 - 17:23

28 views

Van’ın İpekyolu Belediyesi önceki aylarda 30 Zabıta Memuru alınacağını duyurmuştu. Bu gün yapılan açıklama ile başvurular sonrası Zabıta olmaya hak kazanan adayların isimleri açıklandı.

Yapılan Açıklamada;

Belediyemiz bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’ na tabi (4a) olarak istihdam edilmek üzere; İlk Defa Atanmak üzere Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre, 25.02.2021 tarihinde Resmi Gazetede ilan edilen 30 adet (26 Erkek, 4 Kadın) zabıta memuru kadrosu için 22.03.2021-26.03.2021 tarihleri arasında şahsen, başvurular alınmış olup, toplam 272 adet zabıta memur adayının başvurusu kabul edilmiştir.
25.02.2021 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan zabıta memur alım ilanımızın Başvuru Yeri, Tarihi, Şekli ve Süresi başlıklı 4. Maddesinin (b) bendinde ‘’ Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.’’ Hükmü ile (d) Bendinde “Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, Belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.’’ hükmüne istinaden şahsen yapılmayan başvurular ile eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular reddedilmiştir. 
Belediye Zabıta Yönetmeliği’ nin Başvuruların Değerlendirilmesi başlıklı 13/C. Maddesinde belirtildiği üzere adayların, T.C. kimlik numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumu kontrol edilerek adayların beyan ettikleri KPSS puanlarına göre en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında memur adayı belirlenmiştir. 
Sınavımız sözlü ve uygulama sınavı şeklinde yapılacaktır. Sözlü ve uygulama sınavına girmeye hak kazanan Zabıta Memuru adaylarının ise uygulama sınavına spor kıyafetleri ve spor ayakkabılarıyla gelmeleri gerekmektedir.
Sınav komisyonunca yapılan inceleme neticesinde ilanda belirtilen şartlara haiz olup, sözlü ve uygulama sınavlarına katılmaya hak kazanan zabıta memuru adaylarının sınav tarihleri aşağıda belirtilen linkte ilan edilmiştir. 
Adayların sınav giriş belgeleri başvuru esnasında beyan ettikleri adreslere posta yoluyla gönderilecektir. 
Posta yoluyla gönderilen sınav giriş belgelerinin Zabıta Memuru adaylarına ulaşmaması durumunda adaylar sınavdan önce Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitimi Müdürlüğüne gelerek belgeyi temin edebileceklerdir.
İlanen duyurulur. 12/04/2021 denildi.

Sınav Merkezi: İpekyolu Belediye Başkanlığı

Uygulama Sınav Yeri ve Adresi : İpekyolu Fen Lisesi Kapalı Spor Salonu 
Şerefiye Mahallesi Çavuşbaşı Caddesi No:90 Halk Otobüsleri son durak ipekyolu/Van

Sözlü Sınav Yeri ve Adresi: İpekyolu Belediye Başkanlığı Berivan Kültür ve Sanat Merkezi
Bostaniçi Mahallesi Botan Cad. Toki 2.Etap No:13 İpekyolu/Van

Başvurusu kabul edilen Erkek aday listesi

Başvurusu kabul edilen Kadın aday listesi

Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatı

Fiziki Yeterlilik Parkuru