İPEKYOLU BELEDİYESİ KADINLARA YÖNELİK GEZİLERE DEVAM EDİYOR | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

24 Eylül 2021 - 23:51

İPEKYOLU BELEDİYESİ KADINLARA YÖNELİK GEZİLERE DEVAM EDİYOR

İPEKYOLU BELEDİYESİ KADINLARA YÖNELİK GEZİLERE DEVAM EDİYOR
Son Güncelleme :

26 Temmuz 2021 - 16:33

14 views

İpekyolu Belediyesi sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında; ilçede yaşayan kadınları tarihi ve turistik yerlerle buluşturmaya devam ediyor. Yaz sıcaklarının gelmesiyle geçtiğimiz haftalarda başlanan geziler, İpekyolu Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize ediliyor. 

Amaç; Kadınların sosyalleşmelerine katkı sağlamak

İpekyolu Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu, kadınlara yönelik gezi programının bu haftaki adresi Akdamar Adası oldu. ‘Mutlu bir kadın, Mutlu bir aile demek’ sloganıyla başlatılan gezi boyunca, kadınlara yiyecek ve içeceklerden oluşan çeşitli ikramlarda bulunuldu. Sosyal Belediyecilik anlayışından yola çıktıklarını ifade eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, “Bizleri eğitip yetiştiren, her zaman yanı başımızda bulunup, şefkatlerini esirgemeyen fedakâr kadınlarımıza yönelik çalışmalarımızı her geçen gün arttırıyoruz. Kadın Spor Merkezlerimiz, kadınlara yönelik okuma yazma, el becerilerini geliştirme kurslarımız ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzün gerçekleştirmiş olduğu bu gezilerimiz, kadınlara yönelik çalışmalarımızın sözde değil özde olduğunun göstergesi durumundadır. Bu gezilerdeki amacımız, çoğu ev hanımı olan kadınlarımıza, annelerimize rahat bir nefes aldırarak, sosyalleşmelerini sağlamaktır. Kadınlarımıza yönelik çalışmalarımız önümüzdeki günlerde de hız kesmede sürecektir.” dedi.

Geziler kadınlarımıza iyi geliyor

Kadınların fikir ve önerilerini ön planda tuttuklarını belirten İpekyolu Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Nazan Sare Aslan, kadınların mutluluğunun toplumun mutluluğuyla eşdeğer olduğunu belirttiği konuşmasında; “Kadınlara değer veren, kadınların gelişimi ve sosyalleşmelerine katkı sunan İpekyolu Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’a kadınlarımız adına teşekkürlerimi iletiyorum. Müdürlük olarak da kadınların mutluluğundan, kadınların ruhsal, bedensel ve kültürel açıdan güçlenmesi, kendisini geliştirmesinin gerekliliğine inandığımız için ara ara kadınlarımızla bir araya geliyor, çeşitli etkinliklerde buluşuyoruz.” dedi.  

İpekyolu Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu bu geziler ile daha önce sadece adını duydukları, ancak hiç görmedikleri, Van’ın tarihi ve turistik yerlerini görme olanağı yaratan İpekyolu Belediye Başkan V. Sinan Aslan’a teşekkürlerini ileten kadınlar, bu tür geziler ile gezip görerek sosyalleştiklerini belirttiler.