İPEKYOLU BELEDİYESİ, AREFE GECESİNDEN BAYRAM TEMİZLİĞİ SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

25 Eylül 2021 - 00:38

İPEKYOLU BELEDİYESİ, AREFE GECESİNDEN BAYRAM TEMİZLİĞİ SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI

İPEKYOLU BELEDİYESİ, AREFE GECESİNDEN BAYRAM TEMİZLİĞİ SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI
Son Güncelleme :

26 Temmuz 2021 - 16:30

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, bayram temizliği seferberliği başlattı. ‘Daha temiz bir İpekyolu’ sloganı ile başlatılan temizlik çalışması 350 kişilik ekip ve 60 araçtan oluşuyor. 

Temizlik Seferberliği tüm mahallelerde bayram süresince devam edecek

İpekyolu Belediyesi’nin, her bayram öncesi klasiklerinden olan tempolu bayram temizliği geleneği, bu Kurban Bayramı’nda da bozulmadı. Kent genelinde Arefe gecesinden itibaren başlatılan bayram temizliğinin bayram süresince devam edeceğini belirten İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, “Daha sağlıklı ve daha temiz bir İpekyolu oluşturma çabamız sürecek. Ekip arkadaşlarımız İpekyolu için geceli gündüzlü fedakârca çalışıyor. Arkadaşlarımızın bu özverili çalışmalarının sonucunda, tertemiz bir İpekyolu oluşturma hedefimize, her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Ekiplerimiz rutin periyodik çalışmalarını bayram öncesi arttırarak sürdürüyor. Bu vesileyle burada vatandaşlarımızın mübarek Kurban Bayramı’nı bir kez daha kutluyor, mutlu, huzurlu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.” dedi. 

Camiler başta olmak üzere pek çok yerde detaylı temizlik yapılıyor

Daha temiz bir İpekyolu hedefinden şaşmadan çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Doğan Nurses, “Ekiplerimiz rutin temizlik çalışmaları ile beraber, böylesi kapsamlı temizlik çalışmalarında da fedakârlığı elden bırakmıyor. İpekyolu Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’ın talimatları ile temizlik çalışmalarımızı başlattık. Çalışmalarımız kapsamında; ekiplerimiz kent merkezi ve kırsal mahallelerimizde bulunan Camii içleri ve avlularını da ihmal etmiyor, buraları da temizleyerek dezenfekte ediyor. Ekiplerimizin çalışmaları sonrası, vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla bayramlarını kutlayabilecekleri bir fiziki ortam oluşacaktır.” dedi. 

Çarşı Merkezi, hayvan satış yerleri, Camii vs. pek çok alanda temizlik çalışması yaptıklarını belirten İpekyolu Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Volkan Avcı ise, 350 kişilik ekip ve 60 araçtan oluşan temizlik çalışmasının bayram süresince devam edeceğini ifade etti. Temizlik çalışması kapsamında; yıkama, süpürme, mıntıka temizliği, çöp konteynerlerinin yıkanarak dezenfeksiyonu, hayvan satış yerleri ile kurban kesim yerlerinde genel temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarının bir bütünlük içerisinde devam edeceği öğrenildi.