Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gürpınar Belediyesi Karla Mücadele Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Van’ın Gürpınar Belediyesi karla

Van’ın Gürpınar Belediyesi karla mücadele ekipleri, ilçede etkili olan kar yağışından vatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.
İlçede yayaların ve sürücülerin yollarda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması ve günlük yaşamın aksamaması adına çalışma yürüten ekipler, iş makinaları yardımıyla çalışmalarına devam ediyor.
Ulaşımda yaşanabilecek sorunlara karşı cadde ve sokaklarda önlemler alan belediye ekipleri, yayalar için de kaldırımlarda biriken karları temizliyor.
Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı karla mücadele ekiplerinin sahada karla mücadele verdiğini kaydeden Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, “Gürpınar’da dün gece saatlerinden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle gece 4 sularında hemen çalışmalarımıza başladık. İlçe merkezinde ve sorumluluğumuzda bulunan mahallelerde karla mücadele ekiplerimizin görev dağılımı yaptık ve ekiplerimizi bölgelere sevk ettik. Vatandaşlarımızın güvenliği, günlük hayatında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması, yolların ulaşıma açık kalması için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.” dedi.