ERCİŞ’TE YAYA VE OKUL GEÇİTLERİNE KIRMIZI ÇİZGİ ÇEKİLDİ | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

22 Ekim 2021 - 19:25

ERCİŞ’TE YAYA VE OKUL GEÇİTLERİNE KIRMIZI ÇİZGİ ÇEKİLDİ

ERCİŞ’TE YAYA VE OKUL GEÇİTLERİNE KIRMIZI ÇİZGİ ÇEKİLDİ
Son Güncelleme :

30 Mart 2021 - 14:20

23 views

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sosyal medya hesabından “30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” paylaşımının ardından Van’ın Erciş ilçesinde ‘Kırmızı çizgi´ uygulaması başlatılarak yaya ve okul geçitleri kırmızı renge boyandı.

Yayalara öncelik tanınmasına ve can güvenliğine dikkat çekilen uygulama, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Nuri Mehmetbeyoğlu, İlçe jandarma Komutanı J. Yarbay Mehmet DEMİR, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Trak, emniyet ve jandarma ekiplerinin katılımlarıyla ilçede gerçekleştirilerek, yaya geçitlerindeki beyaz renkli şeritlerden bazıları kırmızı renge boyandı.

Yurt genelinde başlatılan etkinlikle kavşak giriş ve çıkışlarıyla, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayalara durarak ilk geçiş hakkı verilme farkındalığının oluşturulması hedefleniyor.

Yaya ve okul geçitlerindeki kırmızı çizgilerin önemini belirten Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Nuri Mehmetbeyoğlu ” İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendinin sosyal medya hesabından yapmış olduğu “30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” paylaşımının ardından “ Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir “ sloganıyla bizde hemen çalışmalarımıza başladık. Yaya geçitinden geçerken sürücülerimizin ve yayalarımızın daha dikkatli olmaları konusunda yaya ve okul geçitlerine kırmızı çizgilerimizi çektik. Yapılan kırmızı çizgi uygulamasının insanlarda bir farkındalık oluşturarak meydana gelebilecek olumsuzluklarında önüne geçeceğine inanıyorum” ifadelerine yer verdi.