ERCİŞ’TE AFRİN ŞEHİDİ ANISINA 375 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

16 Ekim 2021 - 17:41

ERCİŞ’TE AFRİN ŞEHİDİ ANISINA 375 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU

ERCİŞ’TE AFRİN ŞEHİDİ ANISINA 375 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU
Son Güncelleme :

22 Nisan 2021 - 11:04

12 views

Van’ın Erciş ilçesinde Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik Hatıra Ormanına 375 adet fidan dikildi.

Suriye ‘nin Afrin bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetlerince terör örgütlerine yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı sırasında 1 Mart 2018 tarihinde şehit olan Ercişli Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik adına oluşturulan hatıra ormanına 375 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.

Şehidin adının yaşatılması amacıyla düzenlenen anlamlı tören ile bir araya gelindiğini belirten, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Nuri Mehmetbeyoğlu ” Şehit Jandarma Uzman Çavuş Rıdvan Çevik ’in şehadete erişinin üçüncü yıl dönümünde Yukarı Toki’de 14 dönümlük bir sahada 375 ladin ağacının dikimi için bir araya geldik. Bizler Şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatabilmek, şehitlik makamına ermiş ailemizi mutlu edebilmek, onlara layık olabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Biz her zaman kahramanlarımızla gurur duyuyoruz. Biz onların bizlere bırakmış oldukları mirasa sahip çıkabilmek ve bu mirası gelecek nesillere taşıyabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Biliyoruz ki Erciş’in yiğit ve kahraman evlatları aziz şehitlerini her zaman koruyacak ve aziz şehidin hatırasını her zaman yaşatacaktır. Bu güzel ağaçlar gibi büyüyecek kök salacak ve bu topraklarda barışı, kardeşliği her birlikte yaşatacağız “ ifadelerine yer verdi.
Düzenlenen törene Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Nuri Mehmetbeyoğlu, İlçe Jandarma Komutanı J. Yarbay Mehmet DEMİR, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman TRAK, Siyasi Parti Temsilcileri, Şehit Ailesi ve yakınları katıldı.