ERCİŞ’TE 3 ADET OKUL VE 1 ADET PANSİYONUN İNŞASINA BAŞLANDI | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

21 Eylül 2021 - 07:42

ERCİŞ’TE 3 ADET OKUL VE 1 ADET PANSİYONUN İNŞASINA BAŞLANDI

ERCİŞ’TE 3 ADET OKUL VE 1 ADET PANSİYONUN İNŞASINA BAŞLANDI
Son Güncelleme :

25 Mayıs 2021 - 12:39

10 views


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Erciş’te yatırımları gerçekleştirilen toplamda 64 derslikli 3 adet yeni okul ile 200 kişilik 1 adet pansiyonun inşa çalışmalarına başlandı.
Daha önce Erciş Yatılı Bölge Ortaokulu ve Erciş Rehberlik Araştırma Merkezi’nin eski ve yetersiz olduğu gerekçesiyle yıkımı yapılmıştı. Erciş Yatılı Bölge Ortaokulu alanına 24 derslikli yeni modern bir okul ile 200 kişilik pansiyon yapılırken, eski Rehberlik Araştırma Merkezi’nin bulunduğu alana ise 24 derslikli yeni okul yapılıyor. Bu yatırımların yanı sıra Yukarı Işıklı Mahallesinde bulunan Gazi İlk ve Ortaokulu’nun derslik ihtiyacı da mevcutta bulunan binaya ek olarak yapılacak 16 derslik ile giderilecek.
İnşa çalışmalarına başlanılan yatırımları yerinde inceleyen Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Nuri Mehmetbeyoğlu, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve çocuklarımızın modern ortamlarda eğitimlerine devam etmeleri için ilçemize yeni eğitim yatırımları yapılıyor. Yatırımların 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’na yetiştirilmesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bu yatırımların Yeşil Ercişimize kazandırılmasında emeği geçen başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Beyefendi olmak üzere Van Valimiz Sayın M. Emin Bilmez Beyefendiye, AK Parti Van Milletvekillerimize ve siyaset kurumunun kıymetli temsilcilerine Ercişli Hemşehrilerim ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Eğitim yatırımları her şeyin en güzeline layık olan Ercişli hemşehrilerime hayırlı olsun.” ifadelerinde bulundu.