CUMHURİYET CADDESİ BAĞLANTILI SOKAKLARDA İYİLEŞTİRME ÇALIŞMASI YAPILACAK | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika VanVan Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

22 Ekim 2021 - 19:45

CUMHURİYET CADDESİ BAĞLANTILI SOKAKLARDA İYİLEŞTİRME ÇALIŞMASI YAPILACAK

CUMHURİYET CADDESİ BAĞLANTILI SOKAKLARDA İYİLEŞTİRME ÇALIŞMASI YAPILACAK
Son Güncelleme :

18 Haziran 2021 - 16:19

17 views

İpekyolu Belediyesi’nin kent merkezinde başlatmış olduğu, kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmaları sürüyor. Cadde ve sokak yenileme çalışmalarında, Bahçıvan Mahallesi Cumhuriyet 5 ve 6. Sokakların projelendirilme aşaması tamamlandı.

Modern yaşamı vatandaşlarımızla paylaşıyoruz

İpekyolu Belediyesi’nin ‘Marka Bir İpekyolu İnşa Ediyoruz’ hedefiyle başlattığı projeleri içerisinde yer alan, Cumhuriyet 5 ve 6. Sokaklar proje kapsamında yenileniyor. İpekyolu ilçesinin modern, estetik ve bir o kadar da güzel caddeleri ziyadesiyle hak ettiğini ifade eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, “Vatandaşlarımız her şeyin en güzelini hak ediyor. Kentimizin sorunlarının çözümüne dönük çalışmalara başlamadan önce esnafımız, muhtarlarımız ve o bölgede ikamet eden tüm bileşenlerle bir araya gelerek, onları kararlarımıza ortak ediyoruz. Tüm modern şehirlerde ikamet eden şehir sakinlerinin sosyalleştikleri, alış verişlerini güvenli yaptıkları modern cadde ve sokakları bulunuyor. Cumhuriyet 5 ve 6. Sokaklarımızın yenilenmesi ilçemizin bu yönlü eksikliğini gidererek, ihtiyaçlara cevap verecektir. Yaptığımız, yapacağımız bu çalışmalarımızın neticesinde, İnşallah esnafımızın işleri hareketlenecek, tezgâhları da bereket kazanacaktır.” dedi.

Sokaklar;  alt ve üstyapı çalışmaları ile tümden yenilecek

Çalışmalar hakkında bilgi veren İcracı Müdürlük yetkilileri, diğer tüm çalışmalarda olduğu gibi, sokağın yağmursuyu, kanalizasyon,  elektrik, internet ve diğer tüm altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, üstyapı çalışmalarına başlanacağını belirttiler. Altyapı çalışmaları sonrası; sokakta yürüyüş yolları, kaldırım çalışması, modern ve daha estetik aydınlatmalar, binalara estetik cephe giydirme ve oksijen deposu bitki florasının yer alacağı peyzaj uygulama çalışmalarının yapılacağı öğrenildi.