Başkan Salih Akman’dan Su Taşkını Olan Alanlarda İnceleme | 65saat.com | Van Haber65saat.com | Van Haber

1 Aralık 2021 - 12:26

Başkan Salih Akman’dan Su Taşkını Olan Alanlarda İnceleme

Başkan Salih Akman’dan Su Taşkını Olan Alanlarda İnceleme
Son Güncelleme :

30 Ekim 2021 - 0:13

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN SU TAŞKINLARINA ANINDA MÜDAHALE

Tuşba Belediyesi, ilçe merkezinde gün boyu etkili olan sağanak yağış ile birlikte akşam saatlerinde bazı mahallelerde yaşanan su taşkınlarına anında müdahale etti.

BELEDİYE EKİPLERİNDEN GECE GEÇ SAATLERİNE KADAR YOĞUN MESAİ
Van’da gün boyu aralıklarla devam eden sağanak yağış Tuşba İlçesi’nin Seyrantepe, Beyüzümü, Abdurrahmangazi ve İstasyon mahallelerinin farklı noktalarında su baskınlarına neden oldu. Yaşanabilecek bir sel baskına karşı sabah saatlerinden itibaren tedbirlerini alan ve alarm durumunda olan Tuşba Belediyesi, ihbarların gelmesiyle birlikte tüm ekiplerini seferber etti. Sahada bulunan belediye ekipleri, ana arterler başta olmak üzere su baskınlarının oluştuğu bölgelere anında müdahale ettiler. Yoğun bir çaba sarf eden ekipler, çalışmalarına gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ettiler.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ile birlikte su baskınlarının yaşandığı tüm mahalleleri tek tek dolaşarak yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, ekiplerin koordinesinden sorumlu Belediye Başkan yardımcıları Azad Gülengül ve Necati Yertürk’ten bilgi aldı. Herhangi bir mağduriyete sebebiyet vermemek adına tedbirleri önceden aldıklarını söyleyen Başkan Akman, su taşkınlarına 10 iş makinesi ve 25 personelle müdahale edildiğini kaydetti. Belediyenin çağrı merkezine ulaşan tüm şikayetleri en hızlı şekilde olay yerinde bulunan ekiplere bildirerek anında gerekli müdahalelerde bulunulduğunu belirten Başkan Akman, gece boyuna etkili olması beklenen sağanak yağışa karşı ekiplerin hazır bekletildiğini anlattı.