Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN AKMAN’DAN ’15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’ MESAJI

Tuşba Belediye Başkanı Salih

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Yakın tarihimizde demokrasimizi hedef alan en büyük ihanet olan 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne yönelik aziz milletimizin bu ihanete karşı asırlar boyu unutulmayacak bir kahramanlık destanı yazdığını söyledi.

Başkan Akman, ‘Yakın tarihimizin en büyük darbe girişiminin ve bu ihanete karşı aziz milletimizin verdiği kutlu mücadelenin yedinci yıl dönümünde olduklarını ifade etti. ‘‘Kendi menfaatleri için başkalarının maşası olmayı marifet bilen hain darbeciler ve onun işbirlikçileri, karşılarına hürriyet ve istiklâl aşığı milletimizin çıkacağını hesaplayamamışlardır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine sokakları ve meydanları dolduran, tanklara karşı vücudunu siper eden, yüreğinde vatan ve millet sevdası taşıyan aziz milletimiz; istiklaline ve istikbaline sahip çıkıp, ülkemiz üzerine tasavvur edilen tüm kirli hesap ve planları bozarak nice zaferle, şanla, şerefle dolu tarihini bir kahramanlık destanıyla daha taçlandırmıştır.” dedi.

Asırlar boyu milletimizin birliğine, beraberliğine ve huzuruna yönelik yapılan bu alçakça girişimlerin hiç bir zaman amacına ulaşamadığını dile getiren Başkan Akman konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu toprakların; ezelden ebediyete kadar hiç bir zaman ve hiç kimse tarafından esarete mahkum edilemeyeceğini bütün dünyaya milletimiz 15 Temmuz gecesi bir kez daha ispat etmiş oldu,” ifadelerini kullandı.

Başkan Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle vatan, millet, bayrak, İstiklal ve bütün Mukaddes değerler uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden 15 Temmuz dahil tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum ayrıca aramızdan olan Kahraman gazilerimizi de muhabbetle selamlıyorum, Aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyorum,” dedi.