AK Parti İl Başkanı Türkmenoğlu AK Partili İlçe Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleriyle Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı Yaptı. | Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van|Van Haber | 65saat | Van Haberleri | Son Dakika Van

19 Ekim 2021 - 15:51

AK Parti İl Başkanı Türkmenoğlu AK Partili İlçe Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleriyle Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı Yaptı.

AK Parti İl Başkanı Türkmenoğlu AK Partili İlçe Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleriyle Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı Yaptı.
Son Güncelleme :

12 Ocak 2021 - 20:40

14 views

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve 7 AK Parti İlçe Belediye Başkanları ile 2021 yılının ilk aylık çalışma ve değerlendirme toplantısını yaptı.
AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu başkanlığındaki çalışma ve değerlendirme toplantısının Divanı Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Grup Başkan Vekili Mehmet Yıldız ‘dan oluştu.
Parti binasından gerçekleşen toplantıya Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari ve Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri katıldılar.
2020 yılının çalışma ve durum değerlendirilmesi görüşülen toplantıya 2021 yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında istişareler yapıldı. Van’a yapılan yatırımların ve hizmetlerin yanı sıra AK Partili Belediyelerin yapmış olduğu çalışmaların ele alındığı toplantıda konuşan İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’’ 2020 yılında yaşanan doğal afetler ve sıkıntıları dile getirerek, ‘’Mart ayında Covid-19 hastalığının baş göstermesiyle sosyal hayattan uzak bir hayat yaşamaya başladık. Pandemi kurulu kararlar doğrultusunda bazı kısıtlamalar ile karşı karşıya kaldık. Bu sıkıntılı süreçte AK Parti teşkilatlarımız aracılığı ile 48 bin 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ulaşarak kendileriyle hemhal olduk. Bunun yanı sıra Belediye başkanlarımızın gayretleri takdire şayandır . Herkes çalışmalarında büyük emekler verdiler. Bu sancılı dönem bizim sınavımızdı. Daha aktif ve kesintisiz olarak hizmetlerini yerine getiren halkıyla iç içe olan 7 İlçe Belediye Başkanlarıma teşekkür ediyorum’’dedi.
2021 yılında teşkilatlarımızla beraber Stratejik eylem planını hazırladık.
İl Başkanı Türkmenoğlu ‘’Belirlediğimiz Stratejik eylem planımızla önümüzdeki günlerde Milletvekillerimiz ile beraber aktif saha çalışmalarında faaliyetlerimizi gerçekleştireceğiz. Partimizin hizmet kültürü politikası çerçevesinde bu süreçte hepimiz büyük özveri ile faaliyetlerimizi yerine getirmeliyiz. Altın yılı olarak üzerinde durduğumuz yeni yılda ülkemizin ve partimizin 2023 hedeflerine ulaşmak istiyoruz. Birliktelik içerisinde AK teşkilatlar ve AK Belediyeler 2021 yılına hizmetlerimizle damga vurmak istiyoruz. AK Belediyecilik ilkeleri doğrultusunda vatandaşa hizmet etmek boynumuzun borcudur. Cumhurbaşkanımız ve Kurucu Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ının ülkemize kazandırdığı kalıcı hizmetler dünyada bir destandır. Bizler de yerelde Ak Teşkilatları ve Ak Belediyeler olarak, bu sorumluluk bilinciyle hizmetlerimizi yapmalıyız. Amacımız Kendi bölgelerimizde kalıcı eserler ile halkımızın gönlünde iz bırakmaktır. Cumhurbaşkanımızın da, söylediği gibi siyasete girmekle talip olduğumuz tek şey, milletimizin hizmetkârlığıdır. Gönül seferberliği ile memleketimizin ve hemşerilerimizin sorunlarına çözüm bulmaktır’’diyen Türkmenoğlu katılım sağlayanlara teşekkür ederek toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.
Ardından Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Grup Başkan Vekili Mehmet Yıldız , Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ve Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer fikir ve önerilerini paylaşarak İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’a teşekkür ettiler.